GMS PANO, KALİTENİN STANDARTLA BULUŞTUĞU TEK ADRES!

GMS PANO, 60’tan fazla çalışandan oluşan kendi alanlarında uzman kadrosu ve teknolojik iki üretim tesisleri ile sektörün tartışmasız lider konumundadır.

3500m² metal işleme ve boya tesisimizde prosese uygun makina yerleşimi yapılarak, son teknoloji yeni makine parkurumuzda, Endüstri 4.0 uygulaması ile panolar IEC62208, normuna göre, materyallerine uygun paslanmaz ve galvaniz sac levhaların, parçalara ayrılmalarını, biçimlendirmelerini, sınıflandırmalarını, kodlama işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Parçaların tamamı 170 metrelik proses tünel konveyör hattında ters ozmos arıtma sistemi ile, nano teknolojili dört banyolu yüzey temizleme bandından geçip, kurutma fırınında kurutuluyor. Boyama kabinlerinde lazer bariyerleri sayesinde X-Y-Z robot teknolojisi ile elektrostatik toz boyama işlemlerini gerçekleştirip, pişirme fırınından geçtikten sonra boyama işlemleri sonlandırılıp, parçalar sınıflandırılarak, IEC60529 normuna göre poliüretan conta dökme makinasında contalama işlemi gerçekleştiriliyor. Barkod sisteminde barkodları okutularak çıkışları yapılıp montajlanarak panolar elektro-montaja hazır hale geliyor.

1000m²’lik diğer elektro-montaj tesisinde panoların elektriksel tasarımları buna yönelik uygulamaları ve ürün seçimleri, IEC6149-1/2, IEC61641, IEC60068-3-3, IEC60980, EDF-BTR 91C112,EPRUK normlarına göre, projeler RDS sistemine uygun, IEC81346-1/2 normlarına göre, kablo renkleri güç ve kontrol gerilimlerine uygun şekilde IEC 60204-1 normlarına göre yapılmaktadır.

Uluslararası 5500 MW’lık toplam kurulu gücü olan 50 adet enerji (Termik, HES, GES, RES, BİYOKÜTLE) santrallerin panolarının tasarımlarını ve projelendirme tecrübesiyle her zaman en uygun fiyat ve en kaliteli ürün politikasıyla elektrik sektöründe uluslararası yabancı firmaların örnek aldığı bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz.